Viber, WhatsApp +90 530 100 42 44 Call Us Today!
Contact Us

+90 530 100 42 44

Elite Group A.Ş.

Alanya ANTALYA TURKEY

9AM-6PM

Monday-Friday

Add "CT Compare" Widget via Appearance > Widgets > Compare.

Welcome to Turkey – the ‘Cradle of Civilization’

Turecká republika, která je relativně mladá, byla založena po rozpadu Osmanské říše v roce 1923, je to starověká země, která se často označuje jako „kolébka civilizace“. Místo prvního známého lidského osídlení – Çatalhöyük, bylo osídleno někdy kolem roku 7.500 př.n.l. Sídlo mocných říší, včetně řeckých, římských, byzantských a osmanských; rodiště Homera; zakladatel měny a kávy nebo vývozu tulipánů na Západ – toto je jen mikroskopický vzorek mimořádného tureckého dědictví. Dnes je Turecko se svým obrovským pobřežím, majestátnými horami, kosmopolitními městy, malebnými venkovskými vesnicemi i tajemnými starověkými památkami  jednou z nejžádanějších destinací na světě, dýchá zde na Vás podmanivá směs východní a západní kultury, ale mísí se zde i starověk se současností.

Turecko je velmi exotická země s rozmanitou přírodní krajinou a téměř 8.400 km pobřeží, přičemž egejské i středomořské pobřeží Vám nabízí koupání na slunci po většinu roku. Turecko má různá podnebí – od mírného kontinentálního podnebí v oblasti Černého moře, po téměř subtropické podnebí jižního středomořského pobřežního regionu.

Turecká pevnina má rozlohu něco málo přes 780 000 km²(3krát větší než má Velká Británie), přičemž evropské a asijské strany rozdělují úžiny Bosporu a Dardanel.

Evropská část Turecka, známá jako Thrace, představuje pouze  3% celkové rozlohy země, Anatolia, nejzápadnější část asijského kontinentu, představuje asi 97%. Anatolia je náhorní plošina, která se táhne na východ – nachází se zde mnoho řek a jezer, z nichž nejvýznamnější jsou řeky Tigris a Eufrat a  jedno z největších slaných jezer na světe Lake VAN. Na severu se táhne východní černomořský horský masiv, rovnoběžný s Černým mořem; na jihu se táhne pohoří Taurus rovnoběžně s pobřežím, které spojuje oblasti Egejského moře a jižního Středomoří známého pod názvem “Turecká riviéra”.

Díky svým velkolepým horským masivům, lesům, jezerům, řekám, nádherné divoké přírodě s velkým množstvím rostlinných druhů (z nichž mnohé pocházejí pouze z Turecka), je tato země rájem turistů a milovníků přírodních krás. Turecko nabízí velké množství různých aktivit např. jízdu na kole, jízdu na koni, velbloudech, turistiku, jízdu v džípech po horách, lety v balónu, rogalu, sjíždění řek na raftech , provozování amatérské i profesionální ornitologie a nebo vyžití při vodních sportech, aktivity v Turecku jsou téměř nekonečné. S historií, která trvá asi 10 000 let, je Turecko možná bezkonkurenčně největším vlastníkem zachovalých starověkých ruin, která v sobě nesou nevyčíslitelné dědictví důležitých civilizací historie.

PROČ ALANYA ?

Krásné pláže středomořských a egejských oblastí přitahují návštěvníky z celého světa., ve vnitrozemí, zejména ve Středozemním moři se nachází velmi úrodná půda a proto je intenzivně  využíváná pro zemědělské účely. Provincie Antalya v jižním Středomoří je významným hráčem v odvětví hospodářství – pěstuje se zde rozmanitá řada plodin a ovoce, včetně oliv, citrusových plodů, banánů, granátových jablek, paprik a rajčat, z nichž většina se exportuje. Tento region také produkuje asi 35% veškeré produkce řezaných květin v celém Turecku.

Cestovní ruch je pro tureckou ekonomiku velmi důležitý a přispívá k celkovému HDP přibližně 12% (prostřednictvím přímých i nepřímých příjmů). V roce 2019 bylo Turecko s celkem 51,9 milionu zahraničních návštěvníků (44,7 milionu cizinců a 7,2 milionu Turků žijících v zahraničí) šestou nejnavštěvovanější zemí na světě . Většina turistů přijíždí odpočívat na krásné pláže nebo zkoumat četná starověká a historická místa. Cestovní ruch je však stále rozmanitější a rychle se rozvíjející a dnes již Turecko vyhledává mnoho turistů z důvodu kvalitní a cenově velmi dostupné estetické medicíny. (Podle časopisu Medical Travel Magazine je Turecko nyní jednou z nejžádanějších turistických destinací na světě).

S přátelským chováním a velkým respektem k zahraničním hostům, ohromující přírodní krajinou, dlouhou, bohatou historií, světově uznávanou kuchyní a nádhernými zlatými písečnými plážemi, má Turecko v nabídce pro každého něco.