Viber, WhatsApp +90 530 100 42 44 Call Us Today!
Contact Us

+90 530 100 42 44

Elite Group A.Ş.

Alanya ANTALYA TURKEY

9AM-6PM

Monday-Friday

Add "CT Compare" Widget via Appearance > Widgets > Compare.

Oops...
Slider with alias why_alanya not found.

Alanya - úvod

Alanya se nachází v oblasti jižního Středomoří a je právem nazývána perlou turecké riviéry.

Pláže v Alanyi jsou jedny z nejlepších, které lze v celém Turecku spatřit. Krásná průzračná tyrkysová voda Středozemního moře, za zády s impozantními horami Taurus, nabízí nezapomenutelnou přírodní scenérii.

Podle dnešních standardů je Alanya  moderní letovisko nabízející spoustu možností tak jako jiná vyhlášená zámořská letoviska. Alanya přivítala za poslední tři po sobě jdoucí roky přibližně 5 milionů turistů a v loňském roce představovala přibližně 10% všech tureckých příjmů z cestovního ruchu. Jak by se dalo očekávat u letoviska s největší kapacitou lůžek ve Středozemním moři, existuje celá řada možností ubytování, od rozlehlých, all-inclusive hotelů až po malé a útulné penziony. Kromě toho existuje stále rostoucí počet soukromých bytů k pronájmu.

Letovisko Alanya je cenově dostupné pro všechny kategorie, 300 dní v roce si užijete sluníčka a když se budete na pláži nudit, nabízí Alanya k návštěvě spoustu míst kulturního a historického významu. Ani večer se nebudete v Alanyi nudit, protože je zde na výběr z velkého počtu restaurací, kaváren, barů, hospůdek a kaváren.

V současné době je v Turecku celkem 463 pláží s modrou vlajkou, což je třetí nejvyšší ze všech 50 zemí, které se účastní tohoto monitorovacího akreditačního  programu. Nejméně 72 z nich se nachází v Alanyi a táhne se podél pobřeží v délce 46 km.

„Alanya -„ Tam, kde se slunce usmívá třista dní v roce“, je nejvýchodnější ze všech přímořských letovisek v Turecku. Léto je zde dlouhé, horké, suché a zima mírná a krátká.

Impozantní pohoří Taurus se táhne souběžně  s pobřežím,  jeho výška má významný dopad na místní klima. Poskytuje přirozenou bariéru proti větru ze severu, což vede k jedinečnému téměř subtropickému klimatu, za druhé, tento bariérový efekt zajišťuje, že je udržována i teplota moře, což znamená, že plavání je možné téměř po celý rok – průměrná teplota moře je kolem 21 ° C (72 ° F) ročně, s vysokou 29 ° C (84 ° F) během nejteplejších měsíců.

Vzhledem k prostupujícím povětrnostním podmínkám a extrémně úrodné půdě je Alanya důležitým zemědělským střediskem a pěstuje se zde pestrá škála zeleniny a ovoce.

Zlaté písky pláže Kleopatra se rozprostírají 2 km západně od centra města. Podle legendy název pochází z roku 37 př.n.l., kdy římský císař Mark Anthony daroval část města své egyptské královně. Stejně ohromující pláž Keykubat se rozprostírá na východ a její mělké vody z ní činí také ideální volbu pro vykoupání zejména s dětmi. Četné kavárny lemují okolí obou pláží, které nabízejí celou řadu vodních sportů.

Svět si již uvědomuje, že Alanya je velmi kvalitní prázdninová destinace a místo, kde se může vyplatit vlastnit  svůj vysněný dům. Alanya je nejoblíbenějším letoviskem v Turecko.

Proč si zvolit pro výběr nákupu nemovitosti právě Alanyi?

Přibližně 90% příjmu Alanye pochází z cestovního ruchu a je zde funkční moderní a účinná sociální infrastruktura. Město investuje velké finanní prostředky do místní infrastruktury se zaměřením právě na veřejné prostory, což je spousta parků, zahrad a promenád lemovaných stromy.

 • Poměrně nízké ceny nemovitostí a nízké budoucí provozní náklady.
 • Vynikající zdravé klima a více než 300 dní slunečního svitu ročně.
 • Ohromující přírodní krajina, přátelské chování domorodců, skvělé jídlo.
 • Multikulturní a mnohonárodnostní společnost s kontingentem zahraničního vlastnictví, který pochází z 81 různých zemí!
 • Moderní, efektivní infrastruktura.
 • Široká škála společenských aktivit.
 • Moderní a levná zdravotnická zařízení.
 • Snadný doletový přístup z většiny mezinárodních destinací.
 • Vynikající nabídka hotelového vybavení ve všech bytových projektech, včetně bazénu, krytého bazénu, sauny, tureckých lázní, fitness suite, café-baru.
 • Dobré výnosy z pronájmu a výhodné zhodnocení Vaší počáteční investice.
 • Široký výběr nabízených bytových jednotek, které vyhovují všem rozpočtům.
 • Kvalitní stavební standardy.

Kleopatra a Keykubat jsou nejznámějšími plážemi Alanye, jsou od sebe odděleny 300 metrů vysokým kopcem, který vystupuje do moře a na jeho vrcholu se nachází hrad Alanya  a jeho stěny stoupají do 6,5 km výšky. Z vrcholu kopce si můžete vychutnat nádherný výhled na Alanyu – nejsnadnějším způsobem, jak se dostat k hradu, je lanovka přístupná z východní strany pláže Kleopatra.

Trh s pronájmy v Alanyi

Pro zájemce o koupi nemovitosti v Turecku především za účelem získání příjmu je ideální celoroční příliv zaharničních turistů, z nichž mnozí hojně využívají  soukromá ubytovací  zařízení.

Pak je třeba zvážit i podnikový pronájem: pokud se podle očekávání bude i nadále zvyšovat počet turistů, zvýší se i počet zástupců cestovních kanceláří, kteří budou během svého pobytu v Alanyi hledat dlouhodobé ubytování.

There is also high demand during the cooler, winter months, particularly from those looking to escape the cold, dreary winters of their home countries!

Elite Group má specializované oddělení správy nájemních prostor s rozsáhlým portfoliem nemovitostí, které lze pronajmout soukromým i firemním klientům; naši firemní klienti jsou všichni významní operátoři v oblasti cestovního ruchu – TUI, Corendon, Detur, Tez Tour atd. – a mají uzavřeny exkluzivní dohody s těmito operátory o poskytování pronájmu ubytování jak pro jejich klienty, tak pro jejich zástupce.